Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Servis PC Oplt-Praha 10‚ Petrovice [pobočka: H. Počaply 64‚ okr.Mělnik]

Čištění Vašeho notebooku - počítače

Pravidelným čištěním notebooku - PC, tzv. profilaxí,  zabráníte nadměrnému hluku, přehřívání notebooku, jeho vypínání a v neposlední řadě náhlému poškození či zkrácení životnosti!
Neváhejte a nechte si u nás notebook - PC vyčištit co nejdříve.

Vyčíštění chladícího systému notebooku je cenově závislé na časové náročnosti demontáže šasi konkrétního modelu. V ceně je zahrnuto vyčíštění a odmaštění  jednotlivých komponent a plástů, dále vyčištění LCD a klávesnice.   Cena od 200 do 400,-Kč vč.DPH!

Vyčíštění (profylaxe) stolního PC - zahrnuje demontáž a hloubkové vyčištění vč. odmaštění jednotlivých komponent PC (MB, GPU, ventilátory,  vč. napajecího ATX zdroje po vnitřní demontáži). Čištění je provedeno manuálně, dále metodou odsávání a ofukem stlačeného vzduchu.  Cena je stanovena dle  stupně znečištění (standardní 200Kč, vyšší 300Kč, extrémní 400,-Kč, vč. DPH!) 

Výměna teplovodivé pasty  za kvalitní s vysokou tepelnou vodivostí na chladiči CPU, GPU, chipsetu.           
Cena 90,-Kč vč. DPH!

 

- čištění notebooku se doporučuje minimálně jednou za rok, u notebooků provozovaných v náročném prostředí (stavby, prašné prostředí apod.) minimálně jednou za půl roku.

- nečištění notebooku má za následek jeho nadměrné přehřívání a s tím spojený hluk neustále naplno běžícího ventilátoru. V další fázi se začne notebook vlivem nadměrného horka vypínat (tepelná pojistka notebooku zabrání jeho spálení a notebook vypne - zde hrozí ztracení neuložených dat). V poslední fázi může nastat poškození přístroje vlivem horka (např. poškození základní desky, CPU, RAM, pevného disku, motorku ventilátoru, prasknutí plastových částí)

- čištění notebooku se doporučuje minimálně jednou za rok, u notebooků provozovaných v náročném prostředí (stavby, prašné prostředí apod.) minimálně jednou za půl roku.

- je nutné obnovovat teplovodivou pastu, která po delší době provozu tvrdne a ztrácí své vlastnosti. Teplovodivá pasta slouží k dokonalému přenosu tepla vznikajícího na procesoru do chladícího systému. V případě, že je pasta tvrdá, přestává teplo odvádět z procesoru (příp. chipsetu a VGA čipu), čímž se procesor (čipset, VGA) nadměrně zahřeje a hrozí jeho přehřátí!

  
                           Ukázka zanešeného neprůchodného chladiče notebooku                      Neprůchodný chladič notebooku, vypálená pasta CPU, GPU

                 Ukázka nečistotami ucpaného chladiče notebooku                                              Zanešené lopatky ventilátoru notebooku

           Vypálená teplovodivá pasta na chladiči CPU, GPU notebooku                                    Neprůchodný chladič CPU notebooku

              Zanašený chladič - vypálená pasta CPU, GPU notebooku                            Zanešená  základní deska PC před servisním zásahem                             

                             Ucpaný chladič ventilátoru socketu 775                                                 Nebezpečně zanešený PC zdroj. Chcete vyhořet??

 

TOPlist